Paprastiems svetainės lankytojams naudojame tik standartinius anoniminius slapukus, palengvinti naršymą arba suteikti papildomas galimybes. Taip pat savo svetainės savianalizės ir tobulinimo pagrindais renkame bendrą anoniminę lankomumo statistiką. Visą informaciją (netgi anoniminę) saugome atsakingai ir niekada neperduodame tretiesiems asmenims.

IŠSAMI PRIVATUMO IR SLAPUKŲ POLITIKA

Šią Privatumo ir slapukų politiką (toliau – Politika) taikome tais atvejais, kai lankotės prespa.lt interneto svetainėje. Ši Politika netaikoma, kai naršote kitų bendrovių interneto svetainėse patekdami per mūsų interneto svetainę.

Mūsų interneto svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, Europos Sąjungos asmens duomenų apsaugos įstatymų, kitų susijusių teisės aktų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų.

Naudodami slapukus renkame duomenis apie svetainės naudojimą.

Surinktus duomenis apie prespa.lt svetainės lankytojus atsakingai saugome nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų.

SLAPUKŲ NAUDOJIMAS. KODĖL IR KOKIE SLAPUKAI NAUDOJAMI.

Mes naudojamės slapukais anoniminės statistikos rinkimo tikslais (svetainės lankomumas ir įpročiai).

Mūsų tikslas – kiek įmanoma pritaikyti teikiamas paslaugas pagal jūsų interesus. Slapukas – tai nedidelis kiekis informacijos, kurį mūsų serveris išsiunčia į jūsų kompiuterio standųjį diską.

Slapukais gaunama informacija gali būti panaudota:

 • tinklapio lankomumo statistikai rinkti ir svetainės paslaugų tobulinimui,
 • nustatyti grįžtančius, registruotus vartotojus ir/ar prenumeratorius siekiant atverti jiems užsakytą turinį ar paslaugas,
 • siekiant išvengti pakartotinės registracijos nuolatiniams svetainės lankytojams,
 • siekiant vartotojams leisti lengviau patekti iš/į kitus mūsų tinklalapius,

Jūsų vartojimo įpročių stebėsenai siekiant tobulinti svetainę pagal jūsų pageidavimus.

Jūs galite bet kada ištrinti slapukus iš savo kompiuterio standžiojo disko.

Jūs galite nustatyti savo naršyklę taip, kad ji neleistų išsaugoti slapukų jūsų kompiuterio standžiajame diske, tačiau tai sumažins tinklalapio funkcionalumą, neleis naudotis prenumeruojamomis paslaugomis, kitaip tariant, dalis turinio jums bus nepasiekiama. Daugiau informacijos apie rasite: http://www.allaboutcookies.org.

SLAPUKŲ RŪŠYS

Slapukai yra seanso ir ilgalaikiai bei pirmosios arba trečiosios šalies slapukai. Toliau paaiškinsime, ką reiškia šie terminai, kad galėtumėte geriau suprasti mūsų naudojamus slapukus ir dėl ko jie naudojami.

Seanso slapukai leidžia Jus atpažinti per vieną apsilankymą mūsų svetainėje, kad visi puslapio pakeitimai arba pasirinkimai būtų įsimenami keliaujant iš vieno puslapio į kitą. Šie slapukai leidžia greitai ir lengvai eiti per daugybę svetainės puslapių, kad kaskart apsilankius naujoje vietoje nereikėtų iš naujo apdoroti informacijos. Seanso slapukai yra laikini ir išnyksta vos tik užveriate naršyklę arba atsijungiate nuo svetainės.

Ilgalaikiai slapukai

Ilgalaikiai slapukai – tai tokie slapukai, kurie nustatytą laikotarpį išlieka Jūsų kompiuteryje pasibaigus naršymo seansui, todėl gali įrašyti tam tikras naudotojų parinktis arba veiksmus, kai svetainė aplankoma iš naujo.

Trečiųjų šalių slapukai

Tie slapukai, kuriuos naudoja kitos organizacijos per mūsų svetainę. Mūsų atveju, prespa.lt svetainėje naudojami „Google Analytics” slapukai, skirti analizuoti svetainės lankomumą. „Google Analytics” anonimiškai renka informaciją apie lankytojų skaičių, vietą, iš kurios buvo naudojamasi mūsų svetaine, bei kokios svetainės dalys buvo naršomos lankytojų. Šie slapukai yra sukurti „Google Analytics”. Plačiau apie „Google Analytics” – http://www.google.com/analytics.

Bet kokia informacija, surinkta per slapukus, yra saugoma iki slapukų galiojimo pabaigos ir nėra naudojama kitais nei šioje politikoje nurodytais tikslais.

Funkciniai slapukai (būtini)

Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti ir yra ištinami išėjus iš svetainės.

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.

Kiti slapukai

Naudojame trečiųjų šalių arba įskiepių slapukus, pvz:

 • Google maps, kad galėtumėte patogiai pasižiūrėti žemėlapį su mūsų biuro adresu.
 • Kontaktinės formos (užklausos formos) slapukas, kuris leidžia mums greitai ir patogiai atsiųsti užklausą, kad galėtumėme su Jumis susisiekti.
 • Socialinių tinklų (pvz: facbook, instagram) slapukus, kad galėtumėte lengviau pasidalinti informaciją su savo draugais ar sekti mūsų įmonę socialiniuose tinkluose.
 • Najienlaiškių registracijos slapukas, jeigu savo noru užsiprenumeruojate mūsų naujienas el. paštu.
 • Kalbos pakeitimo slapukas, kad galėtumėme svetainę atvaizduoti kitomis kalbomis.

Kiek laiko slapukai saugomi Jūsų kompiuteryje?

Slapukų saugojimo trukmė gali būti įvairi. Slapukai atnaujinami kiekvieną kartą apsilankius mūsų svetainėje.

Kaip ištrinti slapukus

Visada galite ištrinti slapukus, esančius Jūsų įrenginyje, naudojančiame interneto ryšį, taip pat išjungti slapukus Jūsų interneto naršyklėje.

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad jeigu išjungsite slapukus, galite netekti galimybės naudotis visomis mūsų tinklalapio siūlomomis paslaugomis ir funkcijomis. Išjungus slapukus interneto naršyklėje, jie nebus naudojami visose Jūsų lankomose interneto svetainėse. Primename, kad interneto naršyklės nustatymus galite keisti bet kuriuo metu, taip pat visada galite atšaukti savo sutikimą, jeigu persigalvojate.

Norėdami daugiau sužinoti apie slapukų išjungimą naršyklėje, apsilankykite šiuose tinklalapiuose:

 • Mozilla Firefox
 • Safari
 • Google Chrome
 • Internet Explorer

Keletas naudojamų slapukų:

Duomenys apie naudojamus slapukus

(svetainę nuolat tobulanime ir keičiame todėl gali keistis kai kurie slapukai, jų pavadinimai arba kiekis, tačiau visų slapukų principas tas pats – svetainės funkcionalumas, anoniminis lankomumo stebėjimas arba užsakymo formos. Taip pat terčiųjų šalių slapukai, tokie kaip facebook ar google, kurie padeda lengviau pasidalinti informaciją).